Prvé zistenia z výskumnej štúdie Fitbit Covid-19 naznačujú, že gadgety spoločnosti Fitbit môžu určiť indikácie choroby v najskorších fázach

Pandemická pandémia Covid-19 zdôraznila dôležitosť zostať zdraví, ako aj náš cieľ pomáhať ľuďom online zdravšie životy nikdy nebol dôležitejší. Od začiatku tejto celosvetovej krízy v oblasti zdravia a wellness sa tím Fitbit Research Study Team usilovne snaží pomôcť dosiahnuť rozdiel v boji proti Covid-19. Zahŕňa to zrýchlenie práce na detekcii skorých chorôb, úsilie vedené našim tímom vedcov údajov s hlbokými odbornými znalosťami v objavovaní strojov a prediktívne modelovanie.

V máji sme odhalili zavedenie výskumnej štúdie Fitbit Covid-19, ktorá bola zameraná na vybudovanie algoritmu, ktorý detekuje Covid-19 pred začiatkom príznakov. O niečo viac ako dva mesiace sa zaregistrovalo viac ako 100 000 jednotlivcov Fitbit v USA a Kanade, pričom uviedlo viac ako 1 000 pozitívnych situácií vírusu. Táto výskumná štúdia poskytuje zaujímavú šancu presne zistiť, ako nám sila Fitbitského susedstva pomôže oveľa lepšie porozumieť tomuto novému, ako aj zložitému ochorenia. Ak uvažujete o prispievaní k tomuto prieskumu, môžete sa pripojiť priamo sem alebo k hodnoteniu a nájsť kartu v aplikácii Fitbit.

Pretože údaje na pomoc Spot Covid-19 majú zásadný význam na celom svete, predložili sme našu skorá výskumná štúdia na publikovanie v recenzovanom časopise. Aj keď pracujeme na dokončení publikácie, vytvoril sme celý rukopis verejne ponúkaný ako predtlač, čo nám umožňuje zdieľať niektoré z predbežných zistení.

Skoré zistenia zo štúdie Fitbit Covid-19

Doteraz sme motivovaní vidieť fyziologické indikácie choroby zistených fitbit gadgetmi súčasne, pričom účastníci výskumnej štúdie hlásia začiatok príznakov Covid-19, ako aj niekedy ešte predtým.

Na základe zistení našej štúdie môžeme niekedy spoznať takmer 50 percent situácií Covid-19, predtým ako účastníci oznámili nástup príznakov so 70 % špecifickosťou.

Je to dôležité, pretože ľudia môžu vírus prenášať skôr, ako si uvedomia, že majú príznaky alebo keď nemajú žiadne príznaky. Ak dokážeme ľuďom pochopiť, že by sa mali otestovať deň pred začiatkom príznakov, môžu skôr izolovať a hľadať starostlivosť skôr, čo pomáha znížiť šírenie Covid-19.

Ako vedci vždy pracujeme na objavovaní rovnováhy medzi citlivosťou (upozorňujeme ľudí, ktorí môžu byť chorí), ako aj špecifickosť (schopnosť určiť ľudí, ktorí sú zdraví), pretože existujú kompromisy na obidve kompromisy. Budeme naďalej spolupracovať s klinickými, ako aj s verejnými zdravotníckymi a wellness susedmi, aby sme vyhodnotili rôzne návrhy na stanovenie tejto inovácie, aby sme zaistili ideálnu rovnováhu.

Naša výskumná štúdia tiež posilňuje túto rýchlosť dýchania, pokojovú srdcovú frekvenciu, ako aj variabilitu srdcovej frekvencie (HRV), sú užitočné metrík na označenie nástupu choroby, ako aj najlepších sledovaných v noci, keď je telo v pokoji. Naša výskumná štúdia ukazuje, že HRV, ktorá je variáciou srdca porazeného, sa často znižuje u ľudí, ktorí vykazujú príznaky choroby, zatiaľ čo odpočinok srdcovej frekvencie, ako aj rýchlosť dýchania sa často zvyšuje. V niektorých prípadoch tieto metriky začínajú signalizovať modifikácie takmer týždeň predtým, ako účastníci hlásili príznaky.

Ďalšie zistenia zahŕňajú:

Variabilita srdcovej frekvencie v priemere zasiahne najnižší bod deň po hlásení príznakov
Zvýšenie pokojovej srdcovej frekvencie v priemere v priemere najmenej 5–7 dní po začiatku príznakov
Vrcholy rýchlosti dýchania všeobecne v deň 2 symptómov, v priemere je však mierne zvýšenie až 3 týždne po začatí príznakov

Pochopenie príznakov, ako aj závažnosti Covid-19

Okrem detekcie skorých signálov Covid-19, tiež zhromažďujeme niektoré pohľady na typické príznaky, okrem závažnosti, trvania choroby, ako aj príznaky, ktoré sú najpravdepodobnejšie spojené s hospitalizáciou. Mnohé z týchto pozorovaní sa v súlade s tým, čo počúvame od iných vedcov, ako aj od úradníkov verejného zdravia a wellness. Napríklad, byť starší, mužský alebo vysoký BMI, zvyšuje pravdepodobnosť vážnych výsledkov.

Okrem toho naša výskumná štúdia zistila, že dýchavičnosť a zvracanie sú najpravdepodobnejšie príznaky, že niekto s Covid-19 bude vyžadovať hospitalizáciu, zatiaľ čo bolesti v krku, ako aj žalúdočné hlavy, boli príznaky najmenej pravdepodobné, že bude predvídať požiadavku na hospitalizáciu.

Rovnako vidíme, že najtypickejším znamením, ktoré uvádzali jednotlivci s Covid-19, bola únava, ktorá bola prítomná u 72 percent účastníkov, ktorí hlásili Covid-19. Toto bolo splnené bolesťou hlavy (65 percent), bolesťou tela (63 percent), poklesom chuti, ako aj zápachu (60 percent), ako aj kašľa (59 percent). Je potrebné poznamenať, že horúčka bola prítomná iba u 55 percent ľudí, ktorí hlásili Covid-19, čo je znamenie, že temperamentSamotný skríning Ature nemusí stačiť na pochopenie, kto môže byť infikovaný.

Mierne situácie (tí, ktorí sa zotavovali v dome samy o sebe) vykazujú stredné trvanie 8 dní, zatiaľ čo mierne situácie (tí, ktorí sa zotavovali v dome s asistenciou od ostatných), trvajú asi o týždeň dlhšie, s priemernou trvaním 15 dní. V závažných situáciách (pacienti, ktorí nakoniec potrebujú hospitalizáciu), bolo stredné trvanie choroby približne 24 dní. Toto trvanie však malo veľké šírenie, pričom niekoľko situácií trvá dlhšie ako dva mesiace.

Čo bude ďalej pre štúdiu Fitbit Covid-19

Je odstránené, že naše telá začnú signalizovať účinky z choroby skôr, ako sa objavia výraznejšie príznaky. S týmito identifikovanými predbežnými signálmi budeme pokračovať v práci pri vytváraní algoritmu na zisťovanie chorôb, ako je Covid-19, ako aj zameranie na rozšírenú výskumnú štúdiu v prostredí v reálnom svete.

Včasné odhalenie je kritické a dúfame, že tento typ informácií prinesieme spotrebiteľom čo najskôr. Ako ďalší krok budeme naďalej spolupracovať s našimi partnermi v oblasti výskumnej štúdie, ako je Scripps Research Study Translation Institute, ako aj Stanford Healthcare Innovation Lab, aby sme mohli ďalej potvrdiť inovácie a znamenať, že sa globálne zapoja do vhodných regulátorov s cieľom určiť to najlepšie Cesta k tomu, aby to prinieslo spotrebiteľom.

Táto informácia je určená iba pre akademické funkcie, rovnako ako nie je určená ako náhrada za lekársku diagnostiku alebo liečbu. Tieto informácie by ste nemali používať na diagnostiku alebo liečbu problému alebo stavu zdravia a wellness. Pred zmenou stravy, zmenou spánkových návykov, užívaním doplnkov alebo začatí novej rutiny fyzickej zdatnosti vždy skontrolujte so svojím lekárom.

Conor Heneghan

Conor Heneghan, PhD je riaditeľom výskumu, algoritmami v Fitbit. V roku 2015 nastúpil do spoločnosti Fitbit a viedol úsilie v rozvoji sledovania spánku, ako aj ďalšie fyziologické metriky využívajúce technológiu Fitbit. Pred Fitbitom pracoval v Resmed v rokoch 2011-2015 ako hlavný inžinier. Resmed je popredným výrobcom a dizajnérom spánkovej apnoe, ako aj neinvazívnych vetracích terapeutických výrobkov. V rokoch 2003-2011 bol spoluzakladateľom a hlavným vedeckým policajtom spoločnosti Biancamed, začínajúcim podnikom zameraným na spánok kníh, ako aj na zariadenia na sledovanie dýchacích ciest. V rokoch 1997-2006 bol na Fakulte inžinierstva na University College Dublin. Heneghan získal titul PhD v oblasti elektrotechniky v roku 1995 z Columbia University v New Yorku. Jeho výskumné štúdie sú v oblasti merania spánku, ako aj v spracovaní fyziologického signálu. Publikoval viac ako 200 vedeckých článkov, ako aj abstrakty v oblasti biomedicínskeho inžinierstva, ako aj spracovanie signálu. V roku 1990 dostal v elektronickom inžinierstve z University College Dublin.

Categories:

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *